неділя, 23 жовтня 2016 р.

2016 - рік Івана Франка

У нашій школі відбувся конкурс читців творів Івана Франка, присвячений 160-річчю з дня народження та 100-річчю з дня смерті видатного Каменяра, в якому взяли участь  учні 3-9 класів. 


Члени творчої групи, в яку входили А.В.Лищук - заступник директора з виховної роботи, О.М.Савєльєва, вчитель української мови та літератури, О.Л.Мельничук - вчитель зарубіжної літератури та англійської мови визначили переможців конкурсу.
У номінації "Читці поезій Івана Франка" молодшої вікової категорії переможцями стали:
                                        І місце - Онищук Дар'я, учениця 5 класу;
                                       ІІ місце - Химич Олеся, учениця 3 класу та
                                                        Комада Іванна, учениця 5 класу;
                                       ІІІ місце - Сисюк Наталія, учениця 4 класу.
У старшій віковій категорії перемогли:
                                        І місце - Демчук Вікторія, учениця 7 класу;
                                        ІІ місце - Приступа Наталія, учениця 9 класу та
                                                         Коваль Олександра, учениця 8 класу;
                                        ІІІ місце - Лапінська Анна, учениця 7 класу.
Вітаємо переможців!!!





четвер, 20 жовтня 2016 р.

10 фраз, які вчителі хотіли б сказати батькам




  
Для того, щоб допомогти вчителям та батькам порозумітися, психологи склали топ-10 питань, які стають наріжним каменем у їх стосунках. Ми пропонуємо до вашої уваги перелік з 10 ідей, які педагоги хотіли б донести до батьків своїх вихованців.


1. Дайте шанс новому вчителю. Зазвичай ми з острахом та недовірою ставимося до всього нового. Спробуйте зрозуміти та прийняти нового вчителя, тоді й ваші діти зможуть це зробити.

2. Вчитель – звичайна людина. Пам’ятайте про те, що вчителі – такі самі люди, як і всі інші. В них бувають вдалі та невдалі дні, поганий чи хороший настрій.

3. Прийміть нові методи виховання. Сучасні діти дуже сильно відрізняються від своїх батьків, коли вони самі навчалися у школі. Навчальні програми та педагогічні методи постійно вдосконалюються. Ви маєте довіритися професіоналам.

4. Немає нічного страшного чи поганого в тому, що ваша дитина стала навчатися гірше. Не тисніть на неї. Особливо часто в середній школі для учнів починається період «американських гірок». Досвід невдач навчить їх у майбутньому долати труднощі.

5. Навчіться слухати. Для батьків їх діти найкращі у цілому світі, і досить часто вони не можуть спокійно слухати критику чи зауваження на свою адресу, сприймаючи це за особисту образу.

 6. Домашнє завдання для дітей, а не для батьків. Дитині можна допомагати, але аж ніяк не виконувати завдання замість неї.

 7. Цікавтеся успіхами у навчанні та справами у школі, навіть якщо ваша дитина навчається у старших класах. На жаль, батьки першокласників значно частіше спілкуються зі своїми дітьми та їх вчителями.

8. Вчителі теж мають право хворіти. Чомусь не всі батьки готові з порозумінням ставитися до того, що у вчителя може бути лікарняна відпустка. Більшість обурюється, коли вчителя немає на роботі хоча б тиждень.

9. Не дозволяйте дітям обговорювати вчителів. Якщо ви разом із чоловіком чи подругою збираєтесь поговорити про навчання, школу та вчителів, зробіть так, щоб ваша дитина не чула цієї розмови.

10. Звичайно, оцінки – це дуже важливо, але вони не є метою навчання. Не робіть трагедію з поганої оцінки за контрольну. Також не варто надмірно хвалити й за високі оцінки.

                                                  Джерело: "Освітня скарбниця"